Bebeklerde Gaz İçin Zinco Damla

15 Şubat 2019
glsm
1.512 kez görüntülendi

Bebeklerde Gaz İçin Zinco Damla

Zinco damla bebeklerde oluşan gaz sorunu için kullanılan bitkisel içerikli bir gaz gidericidir. İçerisinde çinko, anason yağı, rezene yağı, kimyon yağı, dereotu yağı, melisa yağı, ayçiçeği yağı ve badem yağı bulunan zinco 30 ml şişede satılmaktadır. Bilhassa içerdiği rezene yağı sayesinde bebeklerin gaz sorunu için rahatlatıcı etkiye sahiptir. Zinco damla içerdiği anason yağı ile bebeklerde iştah açıcı özelliğe sahiptir. Hazımsızlığı gidererek bağırsaklarda gaz oluşumunu önleyen zinco bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişimine destek olmaktadır.

Bebeklerde gaz sorunu gerek bebek, gerekse ebeveynler açısından en çok karşılaşılan problemdir. Hatta kimi zamanlarda bebeğin ağlama nedeninin bilinmemesindeki temel etken bile olabilmektedir. Aşırı gaz sorunu yaşayan bebeklerin sürekli olarak ağlaması ebeveynlerin de huzursuzluk yaşamasına neden olmaktadır. Doktorlar tarafından önerilen zinco gaz damlası bebeklerdeki gaz sorunu için güvenle kullanılabilen bitkisel içerikli bir ilaçtır. Diğer gaz giderici damlaların aksine tamamen bitkisel içeriğe sahip olması nedeniyle gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Zinco Damla İçeriği

Bitkisel içeriği ile güvenle kullanılabilen zinco damla içeriği şunlardan oluşmaktadır;

  • Anason
  • Rezene
  • Badem yağı
  • Çinko
  • Ayçiçek yağı
  • Kimyon
  • Melisa yağı
  • Dereotu yağı

Bilinen hiçbir yan etkisi bulunmayan zinco bebeklerde gaz giderici olarak kullanılan bir damladır. Zinco gaz giderici damla sayesinde bebeklerdeki gaz sorununu gidermek mümkündür.

Zinco Damla Nasıl Kullanılır?

Bebeğinizin aşırı gaz problemi yaşadığını düşünüyorsanız bu konuda doktorunuz ile irtibata geçerek zinco damla kullanabilirsiniz. Peki zinco damla nasıl kullanılır diyorsanız öncelikle doktorunuzun önerilerini dikkate almalısınız. Genel olarak ilacın içeriğine baktığımda 4 ve 10 yaş arası çocuklarda günde 2 defa 4’er damla şeklinde verilmesi önerilmektedir.

Zinco Damla İle İlgili Deneyimler

Zinco damla konusunda sizlere yeğenimle edindiğim tecrübelerimden bahsedeceğim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki biz zinco gaz giderici damlayı yeni doğan döneminden itibaren doktorumuzun önerisi ile kullandık. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez 4’er damla kullanıyorduk. Bebeğimiz 2 aylık oldu ve şimdilerde kullanımı günde 3’e çıkardık. Bu süreçte bir dönem’’ Metsil Fort’’ gaz giderici damla da kullandık. Hangisi daha etkili derseniz aslında ikisinin de faydalarını gördüğümüzü söyleyebilirim. Zinco bebeğimizin çok fazla hoşuna gitmiyor. Gözlemlerime göre zinco kullandığımızda aşırı uyuyor ve mamayı yemiyor. Metsil kullanırken beslenmesinde böyle bir sorunla karşılaşmadık.

Aşırı uyuması hakkında yaptığım araştırmalar sonucu bebeğin damla sayesinde giderilen gaz sorunundan ötürü rahatladığı ve bu nedenle uyuduğu bilgisine ulaştım. Ancak beslenme konusunda kesinlikle mama yememe nedeninin zinco olduğuna eminim. Çünkü zinco damlayı bırakıp metsil kullandığımız süreçte bu tarz mamayı reddetme gibi bir sorun yaşamamıştık.

Her ne kadar bu tarz küçük bir sorun yaşamış olsak da zinco damlanın herhangi bir olumsuz ya da aşırı yan etkisini görmedik. Bebeğin gazı konusunda da kesinlikle faydalı olduğunu, bebeğimizde gazla ilgili bir problem kalmadığını garantileyebilirim.

Siz de bebek gazı için zinco damla kullanıyorsanız öneri ve tavsiyelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.