Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

2 Şubat 2019
glsm
509 kez görüntülendi

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Makyajsız dahi upuzun kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Birçok kişi uzun kirpiklere sahipken, birçok kişi için bu bir hayaldir. Siz de kirpiklerinizin kısa olmasından ya da dökülmesinden şikayet ediyorsanız doğru yerdesiniz. Kirpik uzatma yöntemleri nelerdir diyorsanız sizlere sunacağımız yöntemlerle upuzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Makyajsız dahi uzun görünen kirpikler ile gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki kirpiklerinizi uzatmak için piyasada satılan pahalı ürünlere ihtiyacınız yok. Evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle de uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Piyasada satışa sunulan birçok maskara kirpikleri zayıf ve kırılgan hale getirebiliyor. Doğuştan uzun kirpiklere sahip olan çoğu kişi bu tarz ürünleri kullanarak kirpiklerine zarar verdiğini fark etmiyor. Ancak zamanla kirpiklerde dökülme başlayınca birçoğumuz bu soruna çözüm arıyoruz. Siz de kirpik dökülmesi gibi sorunlar yaşadığınız için kirpiklerinizi uzatmaya ihtiyaç duyanlardansanız önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Hint Yağı ve Badem Yağı

Kirpiklerinizi doğal yöntemlerle uzatmak istiyorsanız Hint yağı ve badem yağı en iyi yöntemler arasında yer alır. İster tek başına, isterseniz de karışım haline getirerek bu yağlar ile kirpik bakımı uygulayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce parmak uçlarınıza az miktarda yağ alarak kirpik diplerinize uygulayın. Bu yöntemi en az 1 ay boyunca düzenli olarak uyguladığınızda kirpiklerinizdeki değişime siz bile inanamayacaksınız.

Vazelin İle Kirpik Uzatma

Pahalı kozmetik bakım ürünlerine para harcamanıza gerek yok. Tamamen doğal olan vazelini uygun fiyata alabilirsiniz. Vazelinden az miktarda parmak uçlarınıza alın ve kirpiklerinize uygulayın. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede kirpiklerinizin uzadığını fark edebilirsiniz.  Vazelin kirpik uzatma yöntemleri arasında en zahmetsiz ve en kolay olanıdır.

Aloe Vera Jeli

Uzun kirpiklere sahip olmak için deneyebileceğiniz bir diğer yöntem aloe vera jelidir. 1 yemek kaşığı aloe vera jeline 1 çay kaşığı Hint yağı ve yarım çay kaşığı E vitamini ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırarak temiz bir maskara fırçası ile bu karışımı kirpiklerinize uygulayın. Bu yöntemi her gece yatmadan önce en az 1 ay boyunca tekrarlayın.

Uzun, canlı ve görkemli kirpiklere sahip olmak istiyorsanız kirpiklerinize düzenli olarak bu yöntemlerden birini uygulamalısınız. Bu yöntemler bana zor ve zahmetli gelir diyorsanız hiçbiri ile uğraşmadan direkt olarak zeytinyağının besleyici etkisinden de faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı da kirpik uzatan yöntemler arasında yer alır.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.