Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

10 Şubat 2019
glsm
527 kez görüntülendi

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınların en önemli sırlarından birisi günlük olarak düzenli şekilde cilt bakımı uygulamaktır. Rutin cilt bakımı uygulaması birçok kadının vazgeçilmez alışkanlığıdır. Hatta çoğu kadın cilt bakımını sağlığı için yaparken, çoğu içinse cilt bakımı estetik açıdan güzelliğini korumayı hedefleyen bir işlemdir. Aslında her kadının en doğal haklarından birisi olan rutin cilt bakımı sosyal yaşamdaki yoğunluklar ya da iş hayatının getirdiği telaşlardan dolayı aksayabilmektedir.

Bu yazımda sizlere günlük cilt bakımı nasıl olmalıdır sorusuna cevaplar sunacağım. Biraz da olsa kendinizi şımartmak ve cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı düzenli olarak uygulamak için yazımızdan faydalanabilirsiniz. Her şeyden önemlisi cildinizin sahip olduğunuz en değerli varlıklardan birisi olduğunu unutmadan, kıymetini bilerek ona ihtiyacı olan değeri günlük cilt bakımı ile göstermenizdir.

Günlük Cilt Bakımı Rutini

Cilt Temizliği

Cilt bakımı yaparken en dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi cilt temizliğidir. Düzenli olarak sabah ve akşam olmak üzere her gün sadece 10 dakikanızı ayırarak cildinizi toz ve kir gibi zararlı maddelerden arındırabilirsiniz. Bu işlem için cilt tipinize uygun doğal bir sabun kullanarak cildinizi sabunlayıp ılık su ile durulamanız yeterlidir. Düzenli cilt bakımı için cildinizin kurumasını ya da aşırı yağlanmasını önleyecek, cildinize tazelik kazandıracak bir sabun tercih etmeniz gerekir.

Cilt Nemlendirme

Uzun yıllar sağlıklı bir cilde sahip olmak ve cildinizi korumak için cildinizi düzenli olarak nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Gün boyu belirli aralıklarla cilt tipinize uygun nemlendirici kremler ya da losyonlar kullanarak cildinizin nem oranını dengeleyebilirsiniz. Özellikle gün içerisinde dışarıya çıkmadan önce cildinizi mutlaka nemlendirin. Rüzgarlı ve soğuk havalarda cildinizin kurumasını, çatlamasını önlemek için nemli olması önemlidir.

Cilt Masajı

Tıpkı vücudunuz gibi cildinizin de düzenli bakıma ve sağlıklı bir bedene ihtiyacı var. Günlük cilt bakımı rutini sırasında doğal yağlar kullanarak cildinize masaj uygulayıp cildinizi doğal yöntemlerle besleyebilirsiniz. Bilhassa geceleri yatmadan önce 5 dakikanızı ayırarak cildinize dairesel hareketlerle masaj uygulayabilirsiniz. Bu uygulama cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklıkların önüne geçecektir. Rutin cilt bakımı için hoş kokusu ve rahatlatıcı etkisi bulunan lavanta yağından faydalanabilirsiniz.

Rutin cilt bakımı için her gün belirli bir süre vakit ayırmak zorlayıcı olabilir. Ancak önermiş olduğum tavsiyeler 10’ar dakikanızı dahi almayacak kadar kolay uygulamalardır. Cilt bakımınız için ayıracağınız süreyi hem size, hem de cildinize ödül olarak görürseniz işiniz kolaylaşacaktır. Günlük cilt bakımı için son olarak bol su tüketmenizi de tavsiye ederiz. Sağlıklı, parlak ve uzun yıllar genç görünen bir cilde sahip olmak için düzenli olarak günde en az 1,5 litre su tüketimi şarttır.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.