Günlük Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

4 Şubat 2019
glsm
1.000 kez görüntülendi

Günlük Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlar için vazgeçilmez güzellik sırlarından birisi makyajdır. Özellikle cilt kusurlarını kapatmak ve cildi pürüzsüz bir görünüme ulaştırmak için yapılan doğal makyaj çoğu kadının vazgeçilmezidir. Günlük yaşamda makyaj yapmadan markete dahi çıkmayan kadınları sıkça görmekteyiz. Siz de evden çıkmadan önce ufak dokunuşlar dahi olsa makyaj yapmayı tercih edenlerdenseniz tam yerindesiniz. Sizlere bu yazımda doğal makyaj nasıl yapılır sorusuna birkaç cevap sunacağım. Makyaj konusunda belirtmem gereken ilk şey sadelik ve doğallığın her daim en doğal güzellik olduğudur. Ancak kendinizi bu şekilde rahatsız hissediyorsanız ya da gün içerisinde yorgunluk, uykusuzluk vb. nedenlerle cildinizin solgun olduğunu düşünüyorsanız hafif makyaj yeterli olacaktır.

Son yıllarda makyaj yaşının nerdeyse ortaokul çağına indiğini söylesek yanlış olmaz. Özellikle genç kızların makyaja duydukları ilgi gözlerden kaçmıyor. Her ne kadar ‘’Makyajsız kadın’’ düşünemesek de makyaja başlamak için en doğru yaşın 18 olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte ilk aşamada ağır makyajlara özenen gençlere de bu durumun yanlış olduğunun aileler tarafından açıklanmasını tavsiye ederim. Makyaja çok küçük yaşlarda başlamak hem eğreti durmakta, hem de gencecik kızlarımızın ciltlerinde dönüşü olmayan hasarlara neden olmaktadır. Bu nedenle ebeveynlerin makyaj konusunda kararlı olmalarını önererek doğal makyaj yapımı için önerilere geçebiliriz.

Doğal Makyaj Yapımı İçin Öneriler

Abartıdan uzak ve kolayca uygulayabilen doğal makyaj için çok fazla makyaj malzemesine ihtiyacınız yok. Doğal makyajdan bahsediyorsak yoğun içerikli fondötenler ve aşırı bronzer uygulamaları gibi adımlara gerek yok. Doğal makyaj için kolayca uygulanması gereken adımlar ise şöyle;

  • Doğal makyaja başlamadan önce cildiniz için uygun bir nemlendirici tercih ederek cildinizi makyaja hazırlayın.
  • Göz makyajına başlamadan önce Nude ya da pastel tonlarında tercih ettiğiniz bir far ile göz kapaklarınıza baz uygulayın.
  • Gözlerinize kahverengi bir göz kalemi çekerek hafif buğulu bir görünüm elde edin. Gözlerinizi daha da belirgin tutmak isterseniz siyah göz kalemi kullanabilirsiniz.
  • Allığınızı şeftali ya da pembemsi tonlarda tercih ederek yanaklarınıza hafif dokunuşlarla uygulayın. Fazla uyguladığınızı düşünüyorsanız peçete yardımıyla fazlalığı alarak yanaklarınızın doğal bir görünüme ulaşmasını sağlayın.
  • Son olarak parlatıcı ya da hafif pembemsi bir ruj ile dudaklarınıza renk katın.

Doğal makyaj için öneriler arasında belirtmek istediğimiz birkaç ufak detay daha var. İlk olarak günlük yaşamda doğal makyaj tercih ediyorsanız koyu tonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Kırmızı ya da bordo rujlar, kirpiklerinizi eğreti gösterecek takma kirpikler ve yoğun kıvamlı fondöten doğal makyajda asla yer almaması gereken uygulamalardır. Doğal makyajda amaç mümkün olduğunca cildin sadeliğini ön plana çıkarmaktır. Bu nedenle açık tonlar ve hafif uygulamalar ile cildinizdeki kusurları kapatmanız yeterli olacaktır.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.