Uzun İlişkinin Sırları Neler?

2 Şubat 2019
glsm
349 kez görüntülendi

Uzun İlişkinin Sırları Neler?

Uzun yıllar mutlu mesut yaşayan çiftleri kıskanmamak mümkün değil. ”Keşke benim de uzun süren bir ilişkim olsa” diyorsanız doğru yerdesiniz. Uzun ve mutlu bir ilişki için sihirli değneğe ya da özel bir iksire ihtiyaç yok. Siz de sevdiğinizle mutlu bir beraberlik yaşamak isteyenlerdenseniz, özellikle de hatalarınızla yüzleşmeyi tercih edenlerdenseniz birkaç önerimiz var. Uzun ilişkinin sırları nelerdir diye merak edenler için ufak detaylardan bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki gerçekten sevmediğiniz biri ile değil uzun yıllar bir günü dahi mutlu geçiremezsiniz. Bu nedenle yazının detaylarına geçmeden önce karşınızdaki kişiyi gerçekten sevip sevmediğinizi test etmenizi öneririm. Aksi halde sizlere sunacağım önerileri tek taraflı uygulamaya çalışırken kendinizi yıpratırsınız ve belki de vaktinizi boşa harcarsınız. Çünkü gerçek sevginin olmadığı hiçbir ilişkinin uzun yıllar ‘’mutlu’’ süreceğini sanmıyorum.

Uzun İlişki İçin Tavsiyeler

Anı Paylaşın

Hayat ne kadar da kısa değil mi? O halde neden bu günü yaşamak yerine yarını düşünüp yarın için planlar yaparız hiç bilinmez. Birçok kişi ilişkisinde de bu hataya düşerek anı yaşamak yerine yarının planları ile ilişkisini yıpratmaktadır. Özellikle de kadınların geleceğe dair sonsuz planları erkekler için sıkıcı olabilmektedir. Hatta birçok kadının ilişki başlar başlamaz evlilik mevzusuna giriş yaparak erkeği direkt olarak kendinden soğutmaktadır. Geleceğe dair planları hızlı yapmak yerine anı yaşamayı, sevdiğinizle mutlu anılar biriktirerek her saniyenizin değerini bilmenizi tavsiye ederim.

Sevgi ve Saygı

Kişisel ilişkilerde sevgi ve saygı ayrılmaz bir bütündür. Her ne kadar klişe olmuş bir ikili gibi görünse de sevgi ve saygının bir arada olmadığı hiçbir ilişkinin ömrü uzun değildir. Özellikle saygı bir adım önde gelecektir. Çünkü saygı duymadığınız birini asla sevemezsiniz. Uzun ilişkinin sırları arasında olmazsa olmazlar saygı ve sevgidir.

Paylaşmayı Bilin

Uzun ilişkilerde çiftlerin iyi günde de, kötü günde de birbirlerinin yanında olması önemlidir. Derdinizi de, mutluluğunuzu da ilk paylaşacağınız kişi sevdiğiniz olsun. Uzun ilişkinin sırları arasında belki de en önemlisi paylaşmaktır. Çiftlerden birisi içine kapanık olursa ve hiçbir şeyini paylaşmazsa zamanla güven sorunu yaşanmasına neden olabilir.

Hoşgörü ve Anlayış

Sevdiğiniz insanı değiştirmeye çalışmayın. Onu olduğu gibi kabullenmeyi, hoşgörü ve anlayış ile hatalarını düzeltmesini sağlamayı bilin. Aksi halde birini ne kadar değiştirmeye çalışsanız da bir gün sizin istediğiniz gibi olmadığı için ondan vazgeçersiniz. Bırakın siz istediğiniz için değil, kendisi için doğru olanı seçsin. Ayrıca ilişkilerde iki tarafın da ortak hakları olduğunu unutmayın. Sizin anlayış beklediğiniz konularda karşı tarafa da hoşgörülü yaklaşmayı bilin.

Tartışmayı Abartmayın

Uzun süren ilişkilerde elbette ki tartışmalar da yaşanacaktır. Hatta birçok tartışmayı olumlu sonuca bağlamayı bilen bir çiftseniz ilişkinizin zamanla daha da güçlendiğini anlayacaksınız. Tartışmaların dahi bitiremediği bir ilişkinin yüksek gücüne inanmamak imkansız. Ancak tartışma konusunda abartmamak gerektiğini önemle belirtmeliyiz. Tartışma sırasında bir tarafın mutlaka alttan alması gerekir. Aksi halde iki tarafın da yükselmesi ilişkiye zarar verecek bir tartışma yaşanmasına neden olabilir. Uzun ilişkinin sırları arasında tartışmalar sonunda birbirine sıkı sıkıya sarılabilmek önemli bir yere sahiptir.

Ayrılmayı Aklınızdan Silin

Uzun yıllar sürecek mutlu bir beraberlik istiyorsanız ‘’Ayrılık’’ kelimesini hafızanızdan silin. Eğer sürekli ‘’Bitti’’ kelimesinin geçtiği bir ilişkiniz varsa bu ilişkinin uzun ömürlü olmayacağını belirtebilirim. Ayrılmayı aklınızdan dahi geçirmemeniz gerekir. Uzun ilişki için öneriler arasında bu konuya dikkat çekmek isterim. Sevdiğinize ayrılıkla ilgili sürekli olarak mesaj vermeniz bu ilişkinin uzun yıllar sürmesi açısından onda olumsuz etki yaratabilir. Bu nedenle ayrılık en son konuşacağınız mesele olmalıdır.

Kıskançlığı Abartmayın

Mutlu beraberliklerin beklide en büyük düşmanı kıskançlıktır. ‘’Birini ne kadar kıskanıyorsan, o kadar çok seviyorsundur’’ gibi yanlış bir cümleyi asla kullanmayın. Emin olun ki kıskançlık ve özgüvensizlik doğru orantılıdır. Kendine ve sevdiğine güvenen birisi kıskançlığı abartmaz. Elbette ki ufak ve tatlı kıskançlıklar olacaktır. Ancak sevdiğinin annesini dahi kıskananları görmekteyiz. Bu kadar da abartmayın arkadaşlar. Fazlası zarar olmakla birlikte aşırı kıskançlığın karşınızdakini uzaklaştırmaya neden olacağını belirtebiliriz.

Uzun İlişkinin Altın Sırrı

Güven

İşte mutlu bir ilişkinin en önemli sırrı olan güven konusu. Karşılıklı anlayış ve güven içerisinde yürütülen bir ilişkiyi neredeyse hiçbir dış etken yıkamaz. Sevdiğinize en kötü koşullarda dahi güvenmeyi deneyin. Bu güven onu cesaretlendirecek, size daha da bağlanmasını sağlayacaktır. Güvenmediğiniz biri ile uzun yıllar mutlu olamazsınız. Güvensizliğin olduğu bir ilişkide problemler de yakanızı bırakmayacaktır.

Hayatınızın her anında sevip sayacağınız, en zorlu koşullarda dahi güveneceğiniz biri ile uzun ilişkilerin sırları konusundaki önerileri dikkate alarak mutlu olabilirsiniz. Son olarak sevdiğinize ya da eşinize karşı her daim empati yapmayı da ihmal etmeyin.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.