TROSYD Krem Ne İçin Kullanılır?

1 Şubat 2019
glsm
15.880 kez görüntülendi

TROSYD Krem Ne İçin Kullanılır?

Merhaba değerli ebeveynler;

Sizlere bu yazımda yeğenim için kullanmakta olduğumuz can kurtarıcı pişik kreminden bahsedeceğim. Yeğenim doğduğunda yeni doğan çocuk doktorumuz tarafından önerilen Trosyd krem ile tanıştık. 45 günü geçkin olarak kullandığımız bu krem neredeyse cankurtaranımız gibi. Trosyd krem kullanımı kolay ve hızlı şekilde sonuç veren bir yapıya sahip. Pişik ve deri üzerinde oluşan mantar, egzama gibi cilt sorunları için kullanılan bu krem doktorumuzun önerisi ile kullandığımız bir kremdir. Peki Trosyd krem ne için kullanılır? Gelin hep birlikte bu kremin içeriğini daha yakından tanıyalım.

Trosyd kremin en fazla kullanıldığı alan pişik sorunudur. Özellikle çocuk bezlerinden dolayı oluşan pişik sorununu önlemek için bu kremi kullanmak olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Deri enfeksiyonları, mantar ve el ya da ayak kısmında oluşan mantar sorunları için bu kremi kullanmak mümkündür. Beyaza yakın bir rengi bulunan Trosyd krem doktor tarafından reçete ile yazılmaktadır.

Özellikle bebeğiniz kadar değerli bir varlıktan bahsediyorsak elbette ki siz de bizim gibi kullanacağınız ürünün içeriğini merak ediyorsunuzdur. Haklı olarak bebeğinize kullanacağınız her ürünün içeriğini detaylı şekilde incelemeniz gerekir. Trosyd kremin etken maddesi tiokonazoldur. Kremin içerisinde yer alan yardımcı maddeler ise; saf su, benzil alkol, setil ester wax, sorbitan monostearat ve polisorbat 60’dır. Bebekler için güvenle kullanılması amacıyla özenle seçilen bu maddeler kremin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerdir.

Trosyd Krem Nerelerde Kullanılır?

Her ne kadar güvenilir bir krem olsa da her ürün ve ilaçta olduğu gibi Trosyd kremde de kullanım alanlarını bilmenizde fayda var. Kullanacağınız her kremin içeriğini, nelere iyi geldiğini ve hangi durumlarda kullanılabileceğini araştırmanızı tavsiye ederim. Trosyd krem nerelerde kullanılır diyorsanız işte sizlere bu kremi kullanabileceğiniz durumlar;

  • Çeşitli mantar enfeksiyonu ve mantar sorunlarında
  • Çocuk bezinden dolayı oluşan pişiklerde
  • Bebeklerin el, ayak ve kol gibi bölgelerinde oluşan pişiklerde
  • El ve ayak gibi bölgelerde oluşan mantar sorununda
  • Mantar nedeniyle oluşan kaşıntı probleminde
  • Deride su toplanması gibi durumlarda
  • Mantar nedeniyle oluşan deri enfeksiyonlarında

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Trosyd kremi ihtiyaç duyduğunuz durumlarda doktor önerisi ile kullanabilirsiniz. Özellikle bebeğiniz için kullanacaksanız ve bebeğinizde pişik sorunu varsa doktorunuza bu kremi danışarak bilgi alabilir ve reçete ile yazmasını isteyebilirsiniz. Peki Trosyd krem nasıl kullanılır?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki krem her ne kadar faydalı ve hızlı etkiye sahip olsa da doğru uygulama şekli son derece önemli. Kremden fayda görmek istiyorsanız sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa düzenli şekilde sorunlu bölgelere uygulamalısınız. Kremi uygularken parmaklarınızla hafifçe masaj yaparak ve az miktarda kullanın. Trosyd krem kullanımı için en fazla 2 ay yeterlidir. Daha fazla süreyle kullanmak istediğinizde mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim.

Trosyd Krem Hakkında Öneriler

Trosyd kremi kullanırken göz ile temastan kaçının. Eğer kremi yanlışlıkla gözünüze değirirseniz gözünüzü bol su ile yıkamaya özen gösterin.

Çocuklardaki pişik sorunu için kremi kullanırken doktorunuz tarafından önerilen doza dikkat edin. Sırf pişik önlemek isterken fazlaca kullanarak çocuğunuzun cildinde zarara neden olmayın.

Hamile ya da emziren bayanların bu ürünü mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekir.

Trosyd krem kullanımı konusunda dikkat edilmeli, kremi aşırı kullanmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca kremin anne sütüne geçip geçmediği konusunda da net bir bilgi bulunmamaktadır.

Trosyd Krem Yan Etkileri

Çoğu ilaçta olduğu gibi Trosyd kremde de gerçekleşme ihtimali bulunan yan etkiler vardır. Her ne kadar içerik açısından güvenilir bir ürün olsa da yan etkilerine rastlandığında kullanımını bırakarak hekiminize danışmanızda fayda vardır. Nihayetinde her ilaç ya da her ürün herkese iyi gelecek diye bir kural yok. Bu nedenle Trosyd krem yan etkileri konusunda bilinçli olmanızda fayda vardır.

Trosyd krem ile oluşabilecek bazı yan etkiler şunlardır; Ciltte kuruluk, yanma, döküntü, kızarıklık, kaşıntı, parestezi, ödem ve ürtiker gibi olası durumlar söz konusu olabilmektedir.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!
  1. Tuğba dedi ki:

    Bu kremi bebeğime kullanıyorum bencede çok güzel sayenizde tam bilgi sahibi oldum

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.