Prima Yeni Doğan Bebek Bezi

29 Ocak 2019
glsm
287 kez görüntülendi

Prima Yeni Doğan Bebek Bezi

Ebeveynler için bebek heyecanı konusunda en kararsız kalınan konulardan birisi bebek bezi markası seçimidir. Bu konuda yeğenimle birlikte kazandığımız tecrübeden yola çıkarak sizlere Prima yeni doğan bebek bezi hakkında önerilerimden bahsedeceğim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki her ebeveyn gibi biz de yeğenim için bebek bezi konusunda kararsız kaldık. Nihayetinde hem bebeğin sağlığı ve rahatlığı, hem de maddiyatı düşünmek gerekiyor. Yaptığım araştırmalar neticesinde yeğenimin sağlığını ön planda tutarak maddiyatı göz önünden silmiştik. Ortak karar ile yeğenime Prima markasının yeni doğan bezi ile başlama kararı aldık. Bezimizi doğduğu andan itibaren kullanmaya başladık ve halen Prima yeni doğan bebek bezinin 1 numarasını kullanmaya devam ediyoruz. Yaklaşık 1 ay kadar daha bu numaraya devam ederiz gibi görüyorum.

Gelelim Prima’nın 1 numaralı yeni doğan bebek bezi hakkındaki bilgi ve deneyimlerimize…

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Prima kullanmaktan pişman olmadık ve hatta son derece memnunuz. Bebeğimiz 43 günlük ve bu güne dek sadece bir kez hafif pişik sorunumuz oldu. O da bizden kaynaklı bebeğin bezini değiştirmeyi unuttuğumuz için oluşan bir sorundu J Açıkçası bebekle ilgilenen kişi sayısı çoğaldıkça böyle bir durumun bir kez yaşanmış olması da doğaldı tabii ki. Prima’nın kalitesi ve güvenirliği tam da o gün hepimizi etkiledi. Neredeyse 10 saat kadar bebeğin bezi değiştirilmemişti ve tamamen dolmuştu. Bebekte oluşan pişik çok fazla olmamakla birlikte sadece hafif bir kızarıklık vardı. Zeytinyağı sürerek bezini değiştirdik. Ardından bir sonraki bez değişme sırasında pişiğin kaybolduğunu gördük.

Bir diğer deneyimimiz ise bebeğe hediye gelen Prima bezi idi. Çok yakın arkadaşım arayarak hangi bezi kullandığımızı ve numarasını sordu. Aynı marka ve numarayı getirmesine rağmen bezi açtığımızda hem yapısal, hem de kalite açısından farklı bir Prima ile karşılaştık. Arkadaşımın bezi nereden aldığını, neden bu tarz bir farklılık olduğunu elbette ki soramadım. Ancak o paketten yeğenime sadece 3 tane kullanabildik. Çünkü hem pişik yaptı, hem de bebek o bezde rahat edemedi.

Prima Yeni Doğan Bebek Bezi Hakkında Öneriler

Pelin İçin Kullandığımız Bez

Biz yeğenim için aldığımız Prima yeni doğan bebek bezi 1 numaralı ürününü Şok marketten alıyoruz. Evimize çok yakın olması ve yaşadığımız tecrübe nedeniyle farklı bir yerden hiçbir zaman almamaya özen gösterdik. Bu arada bezin üzerinde sadece ‘’Pampers’’ yazıyor. Google üzerindeki görsellere baktığımda aynı markanın aynı numaralı ürününde ‘’premium care’’ yazan farklı modellerine de denk geldim. Bu noktada da yine önerim sadece ‘’Pampers’’ yazan bezi tercih etmenizdir. Diğer ürünü kullanmadığım için öneremem ve mümkün olduğunca da aynı markayı almanızı tavsiye ederim.

Bebeklerde bez seçimi kadar tercih edilen bezi değiştirmemek de önemli. Örneğin; Prima kullanıyorsunuz ve bebeğinize başka markalı bebek bezi hediye geldi. O bezi kullanmak yerine mümkün olduğunca kendi kullandığınız marka ile değiştirmeye çalışın. Çünkü bir defalığına bunu kullanayım derseniz bebeğinizde pişik sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bebeğinizin rahat etmesi ve pişik sorunu yaşamamanız için aynı markayı tercih etmeniz bu aşamada önemlidir. Ayrıca biz Prima kullanıyoruz diye sizin bebeğinize de iyi gelecek diye bir şart yok. Bebek bezi seçimi tamamen sizin tercinize, bütçenize, hatta bebeğinize kullandıktan sonra pişik sorunu oluşup oluşmadığına bağlı bir durumdur. Prima ile ilgili deneyimlerimizden kısaca bahsederek sizleri bu konuda bilgilendirmek istedim. Son olarak emicilik, bebeğin çişini dışarıya çıkarmama, rahatsızlık vermeme gibi durumlarda da yine Prima markasına güvenebileceğinizi söyleyebilirim.

Evet ilk aylarda biraz fazla bez kullanılıyor. Biz bir ayda 3 paket 68’lik Prima kullanıyoruz. Bebeğimizin rahatlığı için mümkün olduğunca sık sık değiştirmeye çalışıyoruz. Çünkü uzun süre kaldığında pişik sorunu yaşamak kaçınılmaz olacaktır. Kaldı ki bebeğiniz altı ıslandığında rahat etmediği zaman durmuyor. Bu şekilde de bezinin değişme vaktinin geldiğini anlayabiliyorsunuz.

Bebeğinizin sağlığı için en doğru tercihi yapacak olan sizlersiniz. Mutlu bebeklerin mutlu gülüşleri için bebeğinizin altını sık sık değiştirmekten de çekinmeyin.

Not: Merak edenler için son olarak Şok marketten bu bezi 50 TL civarında bir fiyata aldığımızı de ekleyeyim…

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.