Pelin 4 Aylık Oldu! Zorlu Günler…

19 Nisan 2019
glsm
340 kez görüntülendi

Pelin 4 Aylık Oldu! Zorlu Günler…

Minik Pelin’im tüm güzelliği ile büyümeye devam ediyor maşallah. Ancak 4. Ayımız bir öncekilere göre üzücüydü. İlk ayı ve bu ay en zorlu günlerimizi yaşadık. Keşke ilk ayki gibi uykusuz günlerim olsaydı da Pelin’im hasta olmasaydı. Maalesef ki ne kadar korumaya çalışsak da, ne kadar üzerine titresek de Pelin hastalandı. Tam 1 aydır hasta ve doktor bronşit olduğunu söyledi. Özellikle ilk iki haftası çok kötüydü. Ciğerlerini üşütmüş ve aşırı öksürüğü vardı. Balgamını çıkaramadığı için her öksürükten sonra aşırı ağlıyordu.

4 aylık bebek gelişimi açısından bakıldığında Pelin’in 4. Ayının zor olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle kendi doktoruna götürdük ve antibiyotik şurubu ile öksürük şurubu verdi. Ancak 1 hafta bu şuruplarla tedaviye devam etmemize rağmen Pelin daha kötü olmuştu. Araştırma yaparak öneriler üzerine iyi bir doktor bulduk. Yeni doktor Pelin’e iki farklı türde iğne verdi. Pelin’in sabah ve akşam 3 gün boyunca bu iğneler ile tedavisine devam ettik. Fakat sağlık ocağındaki doktor ve ebe bu iğnelerin böbreğine zarar verebileceğini, çok fazla yaptırmamızı söyledi. 3. Günün akşamında özel bir hastanede iğneyi yaptırıp geldiğimizde Pelin hiç olmadığı kadar ağlıyordu ve ilk kez gözlerinden damla damla yaşlar dökülüyordu. Bacağını hiç kıpırdamıyor ve gergin tutuyordu. Pelin’in sesine gelen komşularımızın söyledikleri ile korktuk. Eğer 10 dakika daha devam etse idi acile gidecektik. Yaklaşık 45 dakika kadar ağladıktan sonra uyudu ve bizim o süreç içerisinde yaşadığımız telaş ise anlatılmazdı.

Pelin’in iğnelerini o geceden sonra yaptırmamaya karar verdik. Belki iğne yanlış yapılmıştı, belki de Pelin o iğneleri kaldıramamıştı. Ancak bu konuda şu bir gerçek ki iğne tedavisi Pelin’e iyi geldi. Henüz tam olarak iyileşmese de ilk zamanlara göre daha iyi. Ayrıca bu doktorumuz buhar makinesi almamızı ve düzenli kullanmamızı söyledi. Buhar tedavisinin de Pelin’e iyi geldiğini düşünüyorum. 4 aylık bebeğe iğne tedavisi verilmeyecek olsa idi o kadar tecrübeli bir doktorun bu riskli şeyi bize önereceğini düşünmüyorum. Belki de bizler Pelin’e kıyamıyoruz ve her ebeveyn gibi onun gözyaşlarından korkmuşta olabiliriz. Nihayetinde Pelin’imizin daha iyi olmasına seviniyorum.

Son günlerde hastalıktan olsa gerek Pelin aşırı mızmız ve çok fazla ilgi istiyor. Bu nedenle uykusuzluk yaşamakla birlikte işlerimi de yürütemez oldum. Sürekli ilgi bekleyen Pelin’i susturmak bazen imkansız olabiliyor. Kimi zaman ateşlenmesi ya da ağlamaları olabiliyor. Her ne kadar zorlu 1 ay geçirmiş olsak da sizlere kısaca bahsetmeye çalıştım. Bir çiçek yetiştiriyoruz ve elbette ki zorlukları da olacak. Pelin 4 aylık oldu derken dahi geçen 4 ayın anlamını tarif edemem.

Minik Pelin 4. Ayında anne sütünü emmeyi bıraktı. Annesini emdikçe kusuyordu ve biz de anne sütünden kesmeye karar verdik. Çok geçmeden bununda nedeni anlaşıldı. Henüz erken olsa da Rabbim’e şükürler olsun ki ‘’Pelin abla oluyor’’. Allah kısmet ederse tahminen 3 ya da 4 haftalık bir yeğenim daha dünyaya gelmek için bizlerle. Bakalım bizi nasıl günler bekliyor. Yeni bir bebek heyecanı, Lohusalık günlerine dair sıkıntılarını aşamayan bir annenin yeni bebekle birlikte duygu yoğunluğu derken elbette ki bizler de bu süreçte hem mutluluk, hem de zorluklar çekiyoruz. Her şeye rağmen minicik bir tebessümü ile size dünyanın tüm zorluklarını unutturan, savaşmayı öğreten ve sizin bakımınıza ihtiyacı olan bir bebeğin mutluluğunu tarif edemem. Rabbim herkese bu duyguları yaşamayı nasip etsin.

Pelin’in 4. Aylık fotoğraf çekiminden kareler..

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.