Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

8 Ocak 2019
glsm
520 kez görüntülendi

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel gecelerde güzel görünmenin en önemli sırlarından birisi makyajdır. Katılacağınız ortama ve konsepte uygun şekilde makyaj yaparak gecenin en göz alıcı bayanı olmayı başarabilirsiniz. Günlük makyaja oranla daha çarpıcı ve şık bir makyaj olan gece makyajı abartıya kaçıldığında kötü bir görünüme neden olabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca aşırı abartı ve parıltıdan kaçınmak gerekir. Sizlere bu yazımızda gece makyajı nasıl yapılır sorusuna cevaplar sunacağız. Gece makyajı ile ilgili sunacağımız tüyoları dikkate alarak katılacağınız her ortamda şıklığınızla göz kamaştırmayı başarabilirsiniz.

Gece makyajı yapım aşamasına geçmeden önce katılacağınız davete uygun kombini yapmayı ve saç modelinizi de tamamlamayı unutmayın. Makyajı ise son aşamaya bırakarak kıyafetinize ve saç modelinize uygun makyaja daha rahat karar verebilirsiniz. Eğer kıyafetiniz ve saç modeliniz abartılı ise sadece dudaklarınızı koyulaştırabilirsiniz. Kıyafet ve saç modeliniz sade bir seçimden yanaysa gözlerinizi ön plana çıkararak iddialı bir makyajla göz doldurabilirsiniz.

3 Adımda Pratik Gece Makyajı

Birinci Adım: Ten Makyajı

Gece makyajının ilk adımı ve odak noktası ten makyajı olmalıdır. Katılacağınız ortamda loş ışıkların yoğun olacağını düşünüyorsanız cildinizi bembeyaz bir görünümden uzak tutun. Loş ışıkların altında aşırı beyaz görünmek iğreti bir makyaja yol açabilir. Makyajınızı riske atmamak için yapmanız gereken tek şey cilt tonunuzun bir ton açığı fondöten tercih etmektir.Cildinize yeterli miktarda fondöten uygulayarak sünger yardımıyla yedirin ve üzerine de transparan pudra uygulayarak kalıcılığı artırın.


İkinci Adım: Göz Makyajı

Bakışlarınızın tüm gece etkileyici bir güzelliğe sahip olmasını istiyorsanız pratik gece makyajı uygulaması sırasında göz makyajınızı özenle yapmanızda fayda var. Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak istiyorsanız göz makyajınızı koyu tonlarda yaparak buğulu gözlere sahip olabilirsiniz. Gece makyajı için siyah, kahverengi, koyu yeşil ya da mor tonlarının uygun seçimler olacağını belirtebilirsiniz. Öncelikle hafif ışıltılı bir far ile baz uygulayın. Ardından koyu renk farınızla gölge uygulayarak göz kapaklarınızın kıvrımlı kısımlarını ön plana çıkarın. Gece makyajının olmazsa olmazı eyeliner ve rimel uygulamasıdır. Göz yapınıza uygunsa kuyruklu eyeliner ile gözlerinizi olduğundan daha iri göstermeyi başarabilirsiniz.

Üçüncü Adım: Ruj ve Allık Uygulaması

Son rötuşları allık ve ruj uygulaması ile tamamlayabilirsiniz. Gözlerinizi koyu tonlarla ön plana çıkardıysanız rujunuzu nude tonlarında kullanabilirsiniz. Eğer gözlerinizi doğal tonlarla ön plana çıkarmayı hedefliyorsanız rujunuzu kırmızı ya da bordo seçerek geceye damga vuran bir seçime imza atabilirsiniz. Gece makyajı için bronz, şeftali ya da pembe tonlarında allık ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirerek makyajınızı kusursuz bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

Gece Makyajı için Öneriler

Kolayca uygulayabileceğiniz gece makyajı ile katılacağınız davetlerin en şık bayanı olmayı başarabilirsiniz. Ancak yapacağınız ufacık bir yanlışın güzelliğinizi baştan aşağı etkileyeceğini de unutmayın. Özellikle abartılı seçimler sizi güzel görünmek yerine iğreti bir görünümle hedefinizden uzaklaştıracaktır. Sizlere gece makyajı için önerilersunarak işinizi biraz daha kolaylaştıralım.

  • Her ne kadar gece makyajının koyu olduğu düşüncesi yaygın olsa da sadeliğin her ortamda ideal bir seçim olacağını unutmayın. Sade, fakat bir o kadar da gece için uygun bir makyaj istiyorsanız sedefli farlar kullanabilirsiniz.
  • Gece makyajında dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı ruj ve oje tonunun uyumudur. Ruj ve ojeyi aynı tonda tercih edebileceğiniz gibi, oje seçimini rujunuzun renginden birkaç ton açık da tercih edebilirsiniz.
  • Eğer fotoğraf çekimi yapılacak bir davete katılacaksınız gözlerinizi ön plana çıkaracak bir makyaj tercih edebilirsiniz.Parlak fondötenlerin fotoğraf çekimlerinde cildinizi yağlı görünüme ulaştıracağını da unutmayın.
  • Cildinizin daha bakımlı görünmesi ve makyajın daha kalıcı olması için makyaja başlamadan önce nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Gece makyajı için tüyolar da sunduktan sonra sizleri teninize ve seçimlerinize uygun bir makyajla baş başa bırakıyoruz. Son olarak sizi en güzel gösterecek makyajın kendi zevklerinize uygun seçimlerden oluşacağını da unutmamanızı tavsiye ederiz.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.