Defne Sabunu İle Cilt Bakımı

29 Ocak 2019
glsm
308 kez görüntülendi

Defne Sabunu İle Cilt Bakımı

Cilt bakımı için kullanılan en doğal ürünlerden birisi olan defne sabunu güzellik için oldukça etkilidir. Defne ağacının yaprakları ve tohumlarından elde edilen defne sabunu dünya üzerinde en çok Akdeniz Bölgesi tarafında kullanılmaktadır. Antiseptik ve anti-inflamatuar özelliği bulunan defne sabunu ile cilt bakımı hem doğal, hem de oldukça basit bir yöntemdir. Pürüzsüz ve bakımlı bir cilde sahip olmak için defne sabununun doğal içeriğinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Defne sabununun herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasal içermemesi ciltte tahrişe yol açmadan güvenle kullanılmasını sağlamaktadır. Cilt sağlığı söz konusu olduğunda cilt bakımı için kullanacağınız ürünlerin seçiminde son derece dikkatli davranılması gerektiğini unutmayınız. Cilt için güvenle kullanılabilen defne sabunu herhangi bir alerjiye neden olmamakla birlikte hoş bir kokusuyla da bakım sırasında rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta defne sabunun fabrikasyon ürünü olmaması ve mümkün olduğunca tamamen el yapımı olarak üretilmesidir. Herhangi bir katkı maddesi ya da kimyasal içermediği sürece cilt için sayısız faydalara sahiptir.

Defne Sabununun Cilde Faydaları

Cilt bakımı ve güzellik son yıllarda bayanlar için en önemli konulardan birisi haline gelmiştir. Uzmanlar tarafından dikkat edilmesi gereken öneriler arasında doğal cilt bakım ürünlerinin kullanımına yönelmek de yer alıyor. Doğallığı ve hoş kokusuyla sayısız faydaları bulunan defne sabunu da bu ürünlerden birisi oluyor. Cilt için güvenle kullanabileceğiniz defne sabunu faydaları ise şöyle;

  • Defne sabunu ciltte bulunan mikropları öldürerek cildi bakterilerden arındırır.
  • Ciltteki kızarıklıklar ve lekelerin zamanla azalmasını sağlar.
  • Cildi besleyici, nemlendirici ve yumuşaklık kazandırıcı doğal bir etkisi vardır
  • Vücut temizliği ve hijyen için kullanılabilecek en doğal bakım ürünlerinden biridir.
  • Defne sabunu cilde peeling etkisi oluşturarak gözeneklerin açılmasına fayda sağlar.
  • Ciltte oluşan egzama, mantar ve sedef gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmede yararlıdır.
  • Banyo sırasında defne sabunu kullanmak bacaklarda varis oluşumunu önlemede yararlıdır.
  • Hoş bir kokuya sahip olan defne sabununun kasları gevşetici ve rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır.
  • Defne sabununun cilde faydaları sadece yetişkinlerle sınırlı değildir. Bebeklerde oluşan pişik sorununu önlemede oldukça etkilidir.
  • Tıraş sonrası defne sabunu kullanmak cildi yumuşatır ve parlak bir görünüm kazandırır.s

Defne Sabunu Nasıl Kullanılmalı?

Defne sabunu cilt için düzenli olarak kullanılabilecek en doğal bakım yöntemlerinden biridir. Peki defne sabunu nasıl kullanılmalı? Öncelikle defne sabunu kullanacağınız bölgeyi belirleyin. Ardından defne sabunu ile cildinizdeki sorunlu bölgelere dairesel hareketler uygulayarak masaj yapın. Defne sabununu kullandıktan sonra ılık su ile iyice durulayarak kuru bir beze sarın ve serin bir yerde muhafaza edin.  Bakım sonrasında cildinizi ılık su ile iyice yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Defne sabunu ile cilt bakımı uygulamasından fayda görmek istiyorsanız kesinlikle düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Özellikle her gece yatmadan önce bu yöntemi uygulamanız cildinizin pürüzsüz, yumuşak ve canlı görünmesinde etki sağlayacaktır.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.