Ben Kimim..

11 Aralık 2018
glsm
579 kez görüntülendi

Ben Kimim..

İnsanın kendini anlatması kadar zor bir şey yok sanırım. Doğrusu ben bile bazen kim olduğumu anlayamıyorum. Kaldı ki burada kendimi anlatmaya çalışmak biraz daha zor olacak. Fakat size kendime dair birkaç bilgiden de bahsedebilirim elbette.

1989 yılında Mersin’de doğdum. 3 çocuklu bir annenin minik prensesiyim (Ne kadar büyürseniz büyüyün, annenizin gözünde hala minik bir bebek oluyorsunuz). Babam ben 3 aylık bebekken bir iş kazası nedeniyle hayatını kaybetmiş. Babasız büyümenin ne demek olduğunu en iyi bilen ve tüm zorluklarını yaşayan bir kız çocuğu oldum. Hüzünlenmeyi seven bir yapım var. Bazen gözümden akan yaşlar sanki hazırda bekliyormuş gibi, bazense güçlü görünmeyi kendine görev edinmiş maskelerim vardır.

İlkokul, ortaokul ve lise yıllarım Mersin’de geçti. Ardından Nevşehir’de Dış Ticaret Bölümü, Kayseri’de ise İşletme bölümü okuyarak 2018 Haziran ayında mezun oldum. Lise yıllarından sonra uzun süre eğitim hayatıma ara vermek durumunda kaldım. Üniversite hayatına atılmam geç oldu, ancak güzel bitti. ’Belki akademisyen olurum’’ düşüncesi vardı üniversiteye başlarken, henüz pes etmiş değilim. Ancak bu yönde ilerleyebilmem için biraz zamana ihtiyacım var.

Üniversiteye başladığım yıllarda eğitimimi sürdürebilmek adına makale yazarlığına el atmıştım. İyi ki de yapmışım dediğim ve bu güne kadar hiç pişman olmadığım şeylerden birisi oldu. 7 yıllık üniversite yaşamımda gerek maddi, gerekse manevi anlamda bu iş benim en büyük desteğim oldu. Açıkçası şimdilerde bu alanda profesyonel olarak devam edeceğimi tahmin etmezdim. Ancak araştırmacı yapım ve yazmaya olan ilgim bu işin benim hayatımın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağladı.

Detaylara meraklı ve kusursuzluğa takıntılı bir yapım var. Tam bir ‘’Balık burcu’’ kadınıyım. Duygusal, hırslı, sezgileri kuvvetli, karmaşık, kıskanç, duyarlı, yardımsever, inatçı, tutumlu olmayı seven, fakat en kötüsü de takıntılı bir yapıya sahibim. Hayvanları çok severim, özellikle köpeklerin ruhumdaki yeri farklıdır. Kitap okumayı seven ve yalnız kalmaktan hoşlanan biriyim.

Peki neden bu siteyi oluşturdum?

Yıllardır başkaları için makaleler yazdım. Verdiğim emekleri biraz da kendim için bir köşeye atmak istiyorum.  Araştırıp, derleyip topladığım yazıları kendi yorumlarımla sizlere de sunarak bilgilerimi geniş kitlelerin faydasına sunmak istiyorum. Herhangi bir konuda uzman değilim, fakat yazılarımda asla yanıltıcı bilgilere yer vermem. Severek okuyacağınız ve çeşitli bilgilere sahip olacağınız içerikleri, kimi zaman da kişisel düşüncelerimi ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaya geldim.

Ben yazmayı çok seviyorum, umarım sizler de yazıklarımı okurken aynı keyfi alırsınız.

Selam ve sevgilerimle…

Ümmügülsüm Karşılayan

 

 

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

Etiket: 

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.