Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

11 Mayıs 2019
glsm
588 kez görüntülendi

Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Güneşli yaz günleri iyiden iyiye bastırırken dekorasyonda da bahçe telaşı başladı. Sıcak yaz aylarını bahçe keyfi ile geçirmek isteyenlerin birkaç ufak dokunuşla mükemmel yaşam alanları yaratması mümkün. Küçük, büyük fark etmeksizin evinde bahçesi olanların çok şanslı olduğunu söylemeden geçemeyiz. Bahçeye çıkıp biraz hava almak, belki kahvenizi yudumlarken etrafı seyretmek, belki de bahçenizdeki çiçeklerle uğraşırken vakit geçirmek en büyük hobiniz olabilir. Sizlere bahçe dekorasyonu için pratik fikirler sunarak yaşam alanlarınızda fark yaratmaya davet ediyoruz.

Bahçenizi hem hobi alanı, hem de yaşam alanı olarak kullanıyorsanız dekorasyonda dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Mobilyadan aksesuara kadar her detayı zevklerinizi ve kullanışlılığı dikkate alarak seçmelisiniz. Unutmayın ki küçücük bir bahçede dahi güneşli havalarda yazın tadını çıkarmak mümkündür. Özellikle de çiçeklerle uğraşmayı sevenlerdenseniz ilkbahar, yaz aylarının sizin için kaçırılmaz fırsat olduğunu belirtmeliyiz. Rengarenk saksılar, sıra dışı tasarımlar ve şık mobilya dekorasyonları ile bahçenizi görkemli bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu İçin Öneriler

Dekorasyon deyince aklımıza genellikle iç mekanlar gelir. Oysa ki yaz aylarında bahçe ve balkon gibi alanları daha sık kullanmak mümkündür. Aileniz ve sevdiklerinizle bahçe keyfi yaparken ortamın sizin dokunuşlarınızı yansıtan güzelliklere sahip olmasını istiyorsanız bahçe dekorasyonu için öneriler sunacağız.

  • Bahçe dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken en temel nokta mobilya seçimidir. Mobilyaların şıklığı kadar fonksiyonel ve kullanışlı olması da önemlidir. Son yıllarda dekoratif bahçe masa ve sandalyeleri oldukça trend. Beyaz ve siyah renklerin bahçe dekorasyonu için ideal olacağını belirtmekle birlikte, doğallık istiyorsanız da ahşap mobilyalara yönelmenizi öneririz.
  • Akşamları ortamı aydınlatmak için yoğun ışık kullanmak yerine saksılarınızı led lambalar ile donatarak aydınlatma haline dönüştürebilirsiniz. Renkli ledler ile farklılık kazanan saksılarınız romantik ortamlar için şık bir aksesuar olacaktır.
  • Söz konusu bahçe dekorasyonu ise çim ve yapay taşlar tercih edebileceğiniz en güzel dekorasyon malzemeleridir. Bahçenize yapay çim döşetebilir ya da belirli kısımlara yapay taşlar ile farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Tahtalardan büyük saksılar oluşturarak hazırladığınız bu saksıları farklı renklerde boyaya bilirsiniz. Farklı renklerde boyadığınız saksılara uyum sağlamak için bahçenizin kenarlarına da tahtadan çit örerek yine aynı renge boyamanızı tavsiye ederiz.
  • Bahçenizi boydan boya saracak adeta sarmaşık gibi her yerden sarkacak çiçekler yetiştirerek oturma alanlarınızı bu çiçeklerin altına gelecek şekilde dekore edebilirsiniz.
  • Eski araba lastiklerini farklı renklere boyayıp saksıya dönüştürebilirsiniz. Bahçe dekorasyonu için fikirler arasında eski araba lastikleri ve eski lastik botlar son yıllarda oldukça trend.
  • Yazın keyfini dışarıda çıkarmak isteyen sadece siz değilsiniz. Unutmayın ki çocuklarınızın da bahçede keyif sürmek için oyun alanlarına ihtiyacı var. Çocuklar içinde küçük bir alana oyun bahçesi oluşturabilirsiniz.

Eğlenceli ve dekoratif bir bahçe görünümü yaratmak tamamen sizin zevklerinize bağlıdır. Bahçe dekorasyonunda önemli olan bir diğer nokta da yaratıcılığınızı konuşturmaktır. Evde işe yaramayan malzemeleri çöpe atmak yerine bahçeniz için farklı dekoratif aksesuarlara dönüştürebilir. Unutmayın ki yazın ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz en güzel yer rengarenk çiçeklerle süslenmiş bir bahçedir.

SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞ!

YORUM YAP

E-Posta Yayınlanmayacaktır.